Nákupy v USA

Američané jsou celosvětově známí pro své vášnivé, často těžko kontrolovatelné, nadšení nakupovat. Máte-li během svého pobytu čas, vyplatí se nakouknout do některých z amerických obchodů a odvézt si něco pěkného s sebou domů.

Ať už máte slabost pro oblečení, elektroniku nebo cokoli jiného, připravili jsme pro informace o nejrůznějších možnostech, kam se v USA můžete na nákupy vypravit.

Nákupy v USA
Pavla Janková
Garant destinace USA

"Vidět New York byl můj dětský sen a objevování Ameriky je stále mým koníčkem."

neváhejte se na nás obrátit
+420 774 780 948, +420 228 224 970
Nákupy v USA

Oblečení

Pokud se ve Spojených státech chystáte na nákupy, nechte si už při cestě tam alespoň půl kufru volného, nebo si rovnou při zpáteční cestě připlatťe za druhé zavazadlo.

Nákup oblečení či kabelek se tu opravdu vyplatí, ceny světových (Tommy Hillfiger, Guess, Calvin Klein, Michal Korks, Coach,Victoria Secret, atd.) či sportovních (Adidas, Columbia, Nike atd.) značek jsou tu ve srovnání s Českem skoro třetinové.

Výhodou je také větší výběr velikostí. Ve velkých obchodních centrech nebo outletech se navíc pravidelně konají výhodné akce, slevové dny a výprodeje.

NÁŠ TIP

  • Během státních svátků je všude spoustu slev. Do obchodů se ale vydejte už ráno, protože odpoledne tam budou všichni. Black Friday je nejznámější předvánoční “nákupní svátek” v  listopadu, den po Díkuvzdání.
  • Povánoční výprodej začíná již 26. prosince, ale ty největší slevy přijdou až mezi 6. - 20. lednem.
  • Pokud plánujete větší nákup, vezměte si s sebou kufr. Není to nic neobvyklého a budete mít volné ruce při výběru zboží. Navštivte třeba outletový řetězec Premium Outlets.
  • Ve městech se vyplatí navštívit obchodní dům Macy’s, který nabízí různé světové značky na jednom místě.
  • Ve výprodejových obchodních domech jako Marshalls, TJ Maxx, Ross Dress for Less najdete zboží za pár dolarů, ale občas se k němu budete muset doslova prohrabat.
Nákupy v USA

Elektronika

Přestože cenové rozdíly nejsou tak velké jako kdysi a novinky na trhu se rychle dostávají i k nám, stále se tu vyplatí i nákup některých druhů elektroniky.

Počítejte však s jinou záruční lhůtou, která v USA trvá pouze jeden rok. Některé značky umožňují uplatnit mezinárodní záruku, ale u většiny výrobků byste museli svou reklamaci nárokovat přímo v USA.

NÁŠ TIP

Neztrácejte čas nakupováním v kamenných obchodech, většinu zboží si lze koupit přes internet a nechat si ho zaslat přímo do hotelu.

Užitečné termíny

TAX (daň) při nákupu - ceny v amerických obchodech jsou vždy uvedeny bez místních daní, přičemž v jednotlivých státech jsou její výše odlišné (do 10%).

TAX FREE – informujte se o vrácení či neplacení daně, jako zahraniční občan díky tomu můžete ušetřit nemalou částku.

Nákupy v USA

Zákaznické karty a slevy

Je to podobné jako u nás, zákaznickou kartu tu získáte vyplněním základních osobních údajů na pokladně nebo zákaznickém servisu, registrovat se můžete i přes internet.

Slevy pak máte nejen v potravinách, drogeriích, ale i obchodech s oblečením či spotřebním zbožím. Občas se ani nestačíte divit, co všechno vám odečtou u pokladny.

Pokud vyrážíte do konkrétního obchodního řetězce podívejte se jejich internetové stránky na DISCOUNT COUPONS a stáhněte se je do mobilu či vytiskněte.

Bonusové kupony najdete i v místních brožurách.
Platí pro nákupy, jídlo v restauracích, vstupy na atrakce nebo představení, 1+1 drink v baru a podobně.

 
AKTUÁLNĚ