Víno v USA

Za prvotřídním vínem do Ameriky? Rozhodně ano. Spojené státy jsou čtvrtým největším výrobcem vína na světě hned po Itálii, Francii a Španělsku. Téměř 90% amerických vín pochází z kalifornských vinic. V USA je víno považováno za luxusní nápoj a tomu také odpovídá cena. My Vám poradíme, která vinařství stojí za to navštívit.

Pavla Janková
Garant destinace USA

"Vidět New York byl můj dětský sen a objevování Ameriky je stále mým koníčkem."

neváhejte se na nás obrátit
+420 774 780 948, +420 228 224 970

Napa Valley

Milovníci dobrého vína o těchto vinohradech v kalifornském údolí již jistě mnohé slyšeli. Naleznete v něm přes 400 vinařství, a celý region je považován za jednu z nejvíce prémiových vinařských oblastí na světě.

Nicméně Napa není jen o dobrém víně, ale také o vynikajícím jídle a spoustě aktivit.
Ve vyhlášených restauracích používají k přípravě lahodných pokrmů prvotřídní suroviny od lokálních farmářů, odpočinout si následně můžete v místních lázních, prohlédnout si krásné vinice z ptačí perspektivy v balónu, či si zahrát golf, tenis, nebo si údolí projet na kole.

 • nádherná příroda
 • mistrovská golfová hřiště
 • ráj milovníků dobrého vína, cyklistů i horolezců
 • vinice z výšky - lety balónem

Sonoma Valley

Tato vinařská oblast s více než 100 vinicemi není tak známá jako Napa Valley, ovšem ochutnávky zde jsou také jedinečným zážitkem. Doporučujeme všem, kteří dávají přednost klidnějším oblastem.

Za návštěvu rozhodně stojí nejstarší rodinná vinice v Kalifornii, která vypadá jako zámek, řeč je o Gundlach-Bundschu Winery, ve svých sklepech uchovávají 1800 sudů vína, a mezi jejich speciality patří tramín červený a rulandské modré.
Nedaleko se navíc nachází jezero, podél kterého se můžete projít či projet na kole.

Degustace vín ve velkém stylu - vlakem Wine Train po vinařstvích

Chcete si užít degustaci amerických vín v Napa Valley netradičně?
Pak vyzkoušejte jízdu vlakem po místních vinařstvích. Napa Valley Wine Train Vás proveze místní krajinou, uvítají Vás osvěžujícím šumivým vínem a během cesty budou Vaše mlsné jazýčky rozmazlovat lahůdky vyhlášených šéfkuchařů.

Záleží jen na Vás, jaký balíček si vyberete. Rádi Vám s jeho výběrem pomůžeme.

 • ochutnávka prémiových vín
 • luxusní delikatesy
 • nádherná scenérie
 • stylově vyzdobené vagony

Benzinger

Pokud cestujete s dětmi, můžeme doporučit návštěvu rodinného vinařství Benzinger. Výhodou je, že pořádají prohlídky s výkladem o výrobě vína, které není potřeba dopředu rezervovat.
Během prohlídky se v případě dobrého počasí projedete vláčkem mezi biodynamickými vinicemi a ochutnáte pět místních vín.

V okolí je i dětské hřiště a klidné prostředí vhodné na pikniky, tedy ideální pro rodiny s dětmi.

Washington

Druhým největším výrobcem amerických vín po Kalifornii je Washington.
Tento vinařský region naleznete cca 1000 km severně od Napa Valley a aktuálně se chlubí 14 vinařskými regiony.

Washington je státem kontrastů, co se přírodní scenérie týče, jelikož zatímco na západě narazíte na deštné pralesy, na východě se ve srážkovém stínu Kaskádového pohoří schovávají pouště.

Není tedy pochyb, že kromě lahodného vína, budete ohromeni i nádhernou přírodou bez ohledu na to, do jakého regionu se na ochutnávku vydáte.

 • přírodní kontrasty
 • lahodná vína
 • outdoorové aktivity

NÁŠ TIP

Rádi vám návštěvu washingtonských vinic zahrneme do Vašeho itineráře. Pro více informací kontaktujte garanta destinace.

 
AKTUÁLNĚ