Las Vegas

Uprostřed vyprahlé pouště na jihu státu Nevada se nachází nejznámější město hazardu na světě. Město je vyhlášené především svým nočním životem, nikdy nekončící zábavou, velkolepými kasiny, ale také výhodnými nákupy.

Tepnou města je 6,8 km dlouhý Las Vegas Strip, kde stojí většina hotelových komplexů, které patří k největším na světě. Zde se také nacházejí největší lasvegaské atrakce a odehrávají pouliční představení.

Za návštěvu stojí i původní část dnešní Old Las Vegas s ikonickými kasiny. Nenechte si ujít některé ze zdejších vyhlášených představení a koncertů. Město samotné má vynikající polohu pro výlety do národního parků Death Valley nebo pro úžasný výlet helikoptérou na dno Grand Canyonu a také k blízké přehradní hrázi Hoover Dam.

 

 • Obří casina a zábava na The Strip
 • Historická část Old Las Vegas s pěší zónou Freemont Street
 • Nákupy v luxusních obchodech a outletech
Las Vegas
Pavla Janková
Garant destinace USA

"Vidět New York byl můj dětský sen a objevování Ameriky je stále mým koníčkem."

neváhejte se na nás obrátit
+420 774 780 948, +420 228 224 970
Las Vegas

Kdy navštívit Las Vegas

 • Kdy vyrazit: po celý rok
 • Špatné počasí: léta jsou parná s teplotami kolem 35 C s velmi nízkou vlhkostí. Ani v noci teploty neklesají pod 25 C. Zimy jsou mírné s teplotami mezi 15-4 C.
 • Hlavní letiště: McCarran Int., ideální cesta z Evropy s jedním přestupem do 16 hod.

Doporučené kombinace

Město doporučujeme navštívit v kombinaci s poznáváním Západu USA, měst New Yorku a Washingtonu.

Více o možných itinerářích zde:

Las Vegas

Co navštívit v Las Vegas

 • Las Vegas Boulevard
  Původní hlavní silnice dnes slouží spíše jako orientační komunikace pro turisty.
  „The Strip“ je její součástí, lemující největší hotely a kasina světa. Její severní část vás dovede až do samého downtownu města, kde se projdete po Old Las Vegas.

 • Old Las Vegas
  Mormon State Fort Historic Park se nachází u severní části silnice Las Vegas Blv. Stará pevnost byla první budovou, kterou zde vybudovali v roce 1855 mormonští evropští přistěhovalci.
  Nedaleko se již nachází samotný downtown starého města, kde v roce 1905 vyrostla první kasina s obrovskými blikajícími neony.
 • Procházkou po pěší zóně Freemont Street narazíte na kdysi věhlasně známé kasina jako Four Queens, Golden Nugget, Binion´s, The Freemont a další.
   
 • Doporučujeme:
  Největší atrakci ulice je ovšem velkolepá světelná show Viva Vision light show na Fremont Street Experience. Každý večer se tu nad hlavami návštěvníků rozsvítí animace na 12,5 mil. LED světelných modulech za doprovodu hudby. Pokud si tuto show chcete ještě více užít vyzkoušejte v době promítání létání pod obrazovkou na Zip line
Las Vegas

To nejlepší ze Strip

  • MGM Grand
   Patří k největším hotelům světa. Velkolepý hollywoodský styl hotelu dokresluje i bronzová socha lva před vstupem.
   NÁŠ TIP: V hotelu kromě představení Cirque du Solei, vystupuje i známý iluzionista David Copperfield.
    
  • Luxor
   Název i samotný vzhled hotelu ve tvaru pyramidy prozrazuje, že jsme v Egyptě. Vchod do hotelu hlídá obrovská Sfinga a 43 metrový obelisk.
   Uvnitř budovy se nachází obrovské atrium s egyptskými motivy.

  • Mandalay Bay
   Leží nejjižněji na Stripu. Hotel s nádechem Asie je tropickou oázou s vodopády a palmami.
   Resort je domovskou scénou úspěšného představení Michael Jackson ONE.

NÁŠ TIP

Projeďte se po slavné Route 66 a Harley Davidson! Zde se dozvíte více o možnosti pronájmu motocyklů v USA.

Las Vegas

The Strip

Přezdívka pro dnes nejnavštěvovanější část Las Vegas Blv., je centrem všeho dění.
V délce 6,8 km se táhne na severu od hotelu Stratosphere Las Vegas směrem k jihu až po hotel Mandalay Bay, kde vás vítá cedule “Welcome to Fabulous Las Vegas” (Vítejte v úžasném Las Vegas).

Největší hotely světa překypují luxusem, kulinářskými restauracemi, ale především velkými kasiny. Hraje se tu nepřetržitě, kolotoč hazardu se zde nikdy nezastaví.
Město je také vyhlášené i svými megakoncerty a unikátními představeními. Nesčetně atrakcí je zde také pro rodiny s dětmi.

Doporučujeme:
Chcete-li se velmi dobře a bohatě najíst, zajděte si do některého z hotelu na Buffet. Ceny zvláště mimo pátek a sobotu jsou příznivé.

Náš tip

Strip je na pěší procházku poměrně dlouhý, zvláště pokud ještě zavítáte do některého z megahotelů. Doporučujeme se po městě pohybovat místní autobusovou dopravou DEUCE, zastávky jsou prakticky u každého hotelu.

Jízdenka na 24 hod. Vám umožní neomezeně nastupovat i vystupovat na všech zastávkách linky.

Las Vegas

To nejlepší ze Strip

 • Stratosphere Las Vegas
  Dominantou hotelu je 350 m vysoká vyhlídková věž. K panoramatické vyhlídce vedou 4 výtahy a otevřeno je do 1 hod ranní.
  Najdete tu bar i otáčející restauraci (Top of the World), ze které se můžete kochat na zářící Las Vegas. Ve výšce 329 m najdete nejvýše položenou adrenalinovou atrakci Big Shot (Velké střela), po vystřelení padáte volným pádem.
  O něco níže pak Insanity (Šílenství) nebo X-Scream – u obou těchto pouťových atrakcí se dostanete za hranu věže a bude doslova viset ve vzduchu. Pro ty kteří ještě nebudou mít dost je tu SkyJump - seskok z výšky 260 m. Na věž se platí vstup, pokud nejste v hotelu ubytování.

 • Circus Circus
  Hotel se pyšní největším stálým cirkusovým šapitó na světě. Líbit se tu bude hlavně dětem, na horské dráze v zábavním parku Adventuredome a manéži se odehrávají skutečná představení ve stylu cirkusu.
Las Vegas

To nejlepší ze Strip

 • Wynn
  Hotel s exkluzivním zázemím, vlastním golfovým hřištěm a luxusními butiky. Doporučujeme sem zajít na jednu z nejúžasnějších vodních show LeRêve - The Dream. Během 1,5 hodinového představení se Vám bude tajit dech z výkonů akrobatů, aquabel, tanečníků a to vše za doprovodu živého zpěvu a hudby a neskutečných kulis.

 • Fashion Show Mall
  Jedno ze světově největších nákupních center přímo naproti hotelu Wynn poznáte na první pohled podle netradičního zastřešení u jeho vchodu “The Cloud” (Mrak). Večer slouží jako promítací plátno. Uvnitř najdete více jak 250 obchodů, pravidelně se zde pořádají módní přehlídky.
Las Vegas

To nejlepší ze Strip

 • Treasure Island
  (Ostrov Pokladů) před hotelem v umělé laguně se každý večer na dvou korábech odehrává bitva pirátů za doprovodu hudby a speciálních efektů. Představení se bude líbit hlavně dětem.

 • The Mirrage
  U hotelu každý večer chrlí lávu a kouř umělý vulkán za hrozivého zvuku opravdové erupce. Samotný hotel navozuje atmosféru Polynésie s úžasným deštným pralesem.

 • The Venetian
  (Benátky) zde vás to přenese do slunné Itálie a jeho Benátek. Dokonalé kopie zvonice sv. Marka, Dóžecího paláce, Ponte di Rialto a uvnitř vybudovaný Grand Canal vodní kanál, kde se projíždí gondoly a slunce nikdy nezapadá. Atmosféru dotváří italské speciality v restaurací a kavárnách.
Las Vegas

To nejlepší ze Strip

 • Caesar Palace
  (Césarův palác) honosný palác v římském stylu patří k nejstarším hotelům na Stripu. Kromě kolosea a velkolepého interiéru s replikami známých soch, zde najdete více jak 160 obchodů otevřené 24hod.

 • Flamingo Las Vegas
  (Plameňák) hotel založil známý gamster Bugster Siegel, jeho rudě zářící květ nad jeho vchodem nemůžete minout. Celým hotelem se line karibská pohoda.

 • Bellagio hotel
  Je inspirovaný opět Itálii. Projít se zde můžete úchvatnou botanickou zahradou. Největší atrakce se však nachází před samotným hotelem. Každý večer se tu v jezírku za doprovodu hudby roztančí úchvatná vodní fontána.
  NÁŠ TIP: V hotelu se konají představení Cirque du Solei, úžasné akrobatické vystoupení stojí za shlédnutí.

 • Paris
  (Paříž) zde se ocitnete ve Francii a kdo nebyl na Eiffelově věži, zde si může vyjet na její poloviční kopii. Projít se můžete pod Triumfálním obloukem, kolem Louvru. Další dominantou je zde obří modrý balón bratří Montgolfierů z nápisem hotelu.

 • New York New York
  Nachází se zde všechny zmenšeniny ikonických staveb Manhattanu včetně sochy Svobody a ostrovu Ellis Island. Budovu hotelu tvoří kopie věží Empire State Building a Chrysler Building, mezi nimi projíždí adrenalinová horská dráha.
Las Vegas

NÁŠ TIP

Svatby v Las Vegas - město je vyhlášené svými svatebními obřady. Oddat se tu může nechat na počkání každý, ať už narychlo v kapličce, v autě nebo s honosnou oslavou v luxusních resortech.