Informace k národním parkům a pamatkám USA

Co je třeba vědět

Předtím, než se vypravíte do některého z překrásných národních parků USA nebo k některé ze světoznámých památek, je dobré si zjistit několik základních informací. Zde jsme pro Vás připravili ty nejdůležitější.

Informace k národním parkům a pamatkám USA
Pavla Janková
Garant destinace USA

"Vidět New York byl můj dětský sen a objevování Ameriky je stále mým koníčkem."

neváhejte se na nás obrátit
+420 774 780 948, +420 228 224 970

Národní parky USA

Vstup do každého národního parku je zpoplatněn. Pokud se chystáte navštívit více než tři národní parky, vyplatí se zakoupit tzv. Annual Pass za 80 USD s platností po celý rok. K dostání je u vjezdů do národních parků nebo na webových stránkách.

Tato roční vstupenka ale neplatí v oblastech s indiánskými rezervacemi, jaké jsou například v Monument Valley, Antelope Canyonu, SkyWalk v Grand Canyonu a dalších místech - zde musíte zaplatit jednotlivý vstup.

Naopak vstup do státních parků je zdarma.

Národní památky

Vstup k národním památkám je zdarma, skoro vždy ale zaplatíte za parkovné okolo 5-10 USD.

Upozornění

Ve všech národních parcích dodržujte omezenou rychlost. Service Rangers, tedy místní pracovníci, dohlížející na ochranu zdejších oblastí a fungují 24 hodin denně. Překročení rychlosti trestají vysokými pokutami.

Upozornění

Na celém území Spojených států platí zákaz krmení zvěře pod pokutou, které bývají zejména v národních parcích vysoké. Dodržujte proto zásady týkající se uchovávání potravin.

Pokuta Vám hrozí také za odhazování odpadků (tzv. Littering) v přírodě.

Rozdělávání ohně je povoleno pouze ve vyznačených oblastech.