Miami

Hned po příletu do tohoto města Vás ohromí vůně, slunce, všudypřítomné palmy a neskutečná atmosféra…prostě dovolená.

Toto kosmopolitní město se nachází na jihovýchodě Floridy, na břehu Atlantského oceánu a na západě končí u bažin Národního parku Everglades.

Nejvýznamnější část Miami najdete na pobřeží, tvoří ji několik stovek přírodních i uměle vybudovaných ostrůvků spojené hrázemi s pevninou.

Pokud hovoříte španělsky máte zde větší šanci se dorozumět, 65% obyvatel totiž tvoří imigranti z Latinské Ameriky. V hotelech a na turistických místech s angličtinou problém mít nebudete.

 

 • Vyhlášená pláž Miami Beach
 • Historické budovy na Art Deco Historic District
 • Nákupy v luxusních obchodech a outletech
Miami (Florida)
Pavla Janková
Garant destinace USA

"Vidět New York byl můj dětský sen a objevování Ameriky je stále mým koníčkem."

neváhejte se na nás obrátit
+420 774 780 948, +420 228 224 970
Miami (Florida)

Kdy navštívit Miami

 • Nejvhodnější doba: listopad - březen je zde stabilní klima, ovšem voda v oceánu může být chladnější.
 • Špatné počasí: od poloviny srpna do poloviny října je zde období hurikánů, které mohou zasáhnout Floridu. Léto bývá horké s velkou vlhkostí vzduchu.
 • Hlavní letiště: Miami Int., ideální cesta z Evropy s jedním přestupem do 14 hod.

Doporučená kombinace

Město doporučujeme navštívit v kombinaci s poznáváním okruhu - Východem USA, městem New Yorku a okruhem Floridou.

Miami je výborným nástupním místem pro okružní plavby lodí.

Více o možných plavbách formou zájezdu:

Tipy na jednodenní výlety z Miami

 • Národní park Eveglades

Půldenní výlet z Miami, cca 1 hod. cesty autem do oblasti bažinaté roviny Everglades, známé především jako domov aligátora amerického.

Více o Everglades.

 • Key West

Celodenní výlet po Florida Keys, řetězci floridských ostrůvků spojených mosty. Již samotná cesta je úžasným zážitkem, na úplném konci pak dojedete do Key West, nejjižnějšího pevninského místa USA.

Více o výletech po Miami.

Miami (Florida)

Co vidět v Miami

 • Miami Beach

Nejnavštěvovanější část z Miami, široké písčité pláže, hotely a bezpočet barů, které mají otevřeno do ranních hodin. Pokud máte rádi noční život, je to pravé místo pro Vás, baví se tu všichni bez rozdílu věku.

 • South Beach

Oblíbené pláže mezi ulicemi 1th St. a 25th St.
O víkendu se tu prakticky nedá hnout. Na samotné pláži buďte obezřetní, není zde úplně bezpečno pro Vaše věci.

V těsné blízkosti pak narazíte na Art Deco Historic District, budovy byly postaveny v letech 1923-1943 a tvoří největší sbírku budov ve stylu art deco, od roku 1979 pod památkovou správou a shlédnout je stojí za to.

Budete-li se nudit zajděte na Lincoln Road Mall, oblíbenou nákupní zónu, nahlédnout do místních galerii a posedět v kavárně.

Pokud jste vyznavači naturalismu vykoupejte se na Haulover Beach, jedné z mála nudistických pláží v USA.

Více o plážích v USA.

 • Downtown Miami

Je spíše komerčním centrem, kde se nachází hlavně úřední budovy a nejvíce mezinárodních bank v USA. Kromě vládních budov zde narazíte i na muzea, galerie a divadla.

Miami (Florida)

Co vidět v Miami

 • Little Havana

Její název odpovídá atmosféře kubánské čtvrti, nejlépe se zde domluvíte španělsky. Během roku se zde koná několik festivalů a slavností, ten nejznámější Carnival Miami je v březnu a trvá celý týden.

Na oběd si zajděte na Calle Ocho. Ulice je plná stánku s vonícím ovocem a kaváren s čerstvě praženou kávou. Stojí zde i památník Brigade 2506 Memorial, obětem jež padli 17.4.1961 při invazi v Zátoce sviní.

Důležité upozornění: prohlídku čtvrti doporučujeme spíše přes den, i když se poměry zde velmi zlepšily, raději buďte obezřetní.

 • Coral Gables

Místo stále stejně impozantní jako ve 20 letech. Honosný hotel Biltmore je znám ještě z dob Al Capona. Venetian Pool vás pak uchvátí svými vodopády, jezírky a benátskou tématikou určitě patří k těm nejkrásnějším bazenům světa.

 • Coconut Grove

Rájem bohémů je Coconut Grove v jižní části města na břehu zálivu Biscayne Bay, kde si užijete nejen galerií a místních kaváren, ale i krásných plážích.

 • Virginia Key

Na ostrůvku Virginia Key můžete navštívit mořské akvárium Miami Seaquarium a zaplavat si s delfíny, prohlédnout si velryby, vodní želvy, žraloky.