San Francisco

Jedno z nejkrásnějších amerických měst se nachází na západním pobřeží v severní části státu Kalifornie. Město se rozkládá na poloostrově, společně s pevninou pak vytváří záliv San Francisco Bay, který je propojen s Tichým oceánem úžinou Golden Gate přes něž se rozpíná dominantní stejnojmenný most.

 

 • Fisherman's Wharf a Pier 39 s lvouny
 • Jízda strmými ulicemi Cabel car
 • Ikonický most Golden Gate
San Francisco
Pavla Janková
Garant destinace USA

"Vidět New York byl můj dětský sen a objevování Ameriky je stále mým koníčkem."

neváhejte se na nás obrátit
+420 774 780 948, +420 228 224 970
San Francisco

Kdy navštívit San Francisco

 • Kdy vyrazit: Město je obklopeno vodními plochami a počasí ve městě je ovlivňováno zejména studenými proudy z Tichého oceánu.
  Díky tomu se zde vyskytují časté mlhy.
 • Špatné počasí: Léta jsou tu chladná, průměrné teploty kolem 21C. Zimy jsou mírné a spíše deštivé, teplota se pohybuje kolem 15C.
 • Hlavní letiště: San Francisco Int., popřípadě letiště Oakland Int. nebo San Jose Int..
  Ideální cesta z Evropy s jedním přestupem do 18 hod.

Doporučené kombinace

Město doporučujeme navštívit v kombinaci s poznáváním Západního pobřeží USA.
Zde jistíte více o možném itineráři.

San Francisco

Cabel Car

Nezapomenutelnou jízdu touto historickou lanovou tramvají, určitě při návštěvě města musíte vyzkoušet.
Z původních 23 linek kabelové dráhy, jejíž rozvodnu můžete navštívit, zůstali pouze 3. Na konci trasy najdete vždy točnu a místo, kde si lze zakoupit jízdenku. Dráha Vás provede strmými ulicemi a vy si kdekoliv nastoupíte či vystoupíte.

NÁŠ TIP

Navštivte Cabel Car Museum na 1201 Mason St., kde najdete nejen historii této dráhy, ale i její skutečnou strojovnu.

Více o Kalifornii.

San Francisco

Co vidět v San Francisco

 • Fisherman´s Wharf (Rybářské přístaviště)

Původně rybářský přístav je dnes atraktivní turistickou lokalitou. Najdete zde restaurace, obchody se suvenýry a je místem odkud odplouvají výletní lodě a lodní doprava po San Francisco Bay.

NÁŠ TIP: Milovníci mořských plodů si zde přijdou na své, určitě ochutnejte v místních stáncích polévku Clam Chowder nebo jinou specialitu.

Doporučujeme:
Plavbu výletní lodí po zálivu s proplutím pod mostem Golden Gate Bridge a kolem ostrova Alcatraz s proslulou věznicí.

 • Pier 39 (Molo 39)

Je jedním z nejnavštěvovanějších míst pro turisty a rodiny s dětmi, nákupní centrum postavené na molu v blízkosti Fisherman´s Wharf. Najdete zde restaurace, obchůdky se suvenýry, stánky s jídlem a sladkostmi pro děti, ale také rozmanité pouliční představení, kolotoč a mořský svět v akváriu Aquarium of the Bay nebo kino 7D Experience, slibující zábavu v sedmi rozměrech.

NÁŠ TIP: Největší místní atrakcí jsou však lachtani, kteří se tu vyhřívají na plovoucích pontonech.

 • Lombard Street

Je nejklikatější ulice v San Franciscu známá z několika filmů. Najdete ji na Russian Hill (Ruském kopci). Osm zákrut vedoucích na vrcholku kopce zde vyrovnává 40°stoupání. Je velmi oblíbenou turistickou atrakcí, vyfotit si ji můžete ze zastávky lanové dráhy Lombard nebo si ji projet sami autem.

 • China Town (Čínská čtvrť)

Je v zde jedna z nejpestřejších čínských čtvrtí v USA, ve městě žije velká komunita číňanů. Doslova to tu voní východem, obchody s exotickým ovocem, tradičním kořením a hlavně vynikajícím jídlem. Nakoupíte zde také suvenýry a minout by jste neměli unikátní vstupní bránu Chinatown Gateway na Grant Ave a Bush St.

San Francisco

Golden Gate Bridge (most Zlatá Brána)

Tento jednoobloukový visutý most přes průliv Golden Gate je ikonickou stavbou San Francisca.
Celková délka je 2 737 km, má dvě nosná lana o průměru 92 cm, jež se každé skládá z 27 572 pramenů. Dvojice ocelových pylonů dosahují výšky 227 m. Oranžová barva mostu, která zlepšuje viditelnost pro lodě v mlhách se neustále obnovuje.
Na mostě se nachází šestiproudá silnice (směrem do města je za poplatek), ale projít se zde můžete až na druhou stranu pěšky.

NÁŠ TIP: Navečer si zajeďte na úchvatný západ slunce na druhý břeh zálivu na vyhlídku Vista Point. Další hezký pohled na most je z vyhlídky Twin Peaks, uvidíte i celý downtown San Francisca.

San Francisco

Alcatraz Island (ostrov Alcatraz)

Skalnatý ostrov se nachází ve vodách v Sanfranciském zálivu, od roku 1850 zde stojí původní vojenská pevnost, která později sloužila jako věznice.
Nechvalnou pověst získala zejména v letech 1934-1963, kdy sloužila jako federální věznice s nejpřísnější ostrahou, svůj trest si tu odpykával Al Capone, George „Machine Gun“Kelly nebo vězeň známý jako „Ptáčník“ Robert Stroud.
Přestože je ostrov vzdálený od pobřeží pouze necelé 2km, nikdy nebyl prokázán úspěšný pokus o útěk přeplaváním, většina utečenců nepřežila ve studených vodách zálivu, neboť ve věznici jako jediné ve státech měli teplou vodu ve sprchách, aby se vězni nemohli otužovat.

 
AKTUÁLNĚ