Vodní sporty v USA

Tipy na nejlepší vodní sporty, které můžete v USA provozovat!

Šnorchlování na Floridě, sjíždění řeky Colorado na kajaku nebo třeba surfování v Kalifornii? Možností je bezpočet, je jen na Vás, které vodní sporty si v USA vyberete!

  • Jste profi surfař nebo teprve začínáte? V USA si každý najde tu svoji vlnu.
  • Jste nadšený vodák? Vyzkoušejte řeku Colorado protékající 5 americkými státy.
  • Baví Vás podmořský život? Chcete vidět delfíny, rejnoky nebo raději mořské želvy? Poradíme Vám, kam se vydat.
Vodní sporty v USA
Pavla Janková
Garant destinace USA

"Vidět New York byl můj dětský sen a objevování Ameriky je stále mým koníčkem."

neváhejte se na nás obrátit
+420 774 780 948, +420 228 224 970

Surfing v USA - Havaj

Surfování patří bezesporu mezi nejoblíbenější vodní sporty v USA. Jednou z celosvětově nejoblíbenějších surfařských destinací je jednoznačně Havaj, kam se během života touží podívat nejeden surfař. Na Havaji se nachází spoustu surfařských oblastí a tak si zde přijdou na své jak začátečníci, kteří se tu mohou zapsat do surfařské školy, tak zkušení profíci.

Surfovat se dá téměř na každém větším Havajském ostrově, nejvíce surfařů míří na severní pobřeží Oahu. Pobřeží ohraničené na východě městečkem Kahuku a na západě oblastí Kaena je místem, kde se schází nadšení surfaři z celého světa. Vrchol sezóny nastává během zimních měsíců. V průběhu prosince se tu konají prestižní soutěže, jichž se zúčastňují ti nejlepší surfaři planety. Nejvyhlášenější surfařské místo na severním pobřeží ostrova Oahu se jmenuje Banzai Pipeline. Tamní vlny jsou velmi lákavé, avšak nebezpečné a už stály život několik skvělých surfařů. Většinou dosahují výšky tří metrů, ale výjimkou nejsou ani šestimetrové vlny.

Tři kilometry dlouhá pláž s bílým pískem a neuvěřitelným pozadím, se nazývá Hanalei a nachází se na ostrově Kauai. Nejlepší čas, kdy se vydat surfovat na tuto pláž, je od září do května, protože zde na Vás čekají opravdu velké vlny.

Mezi další top surfařská místa na Havaji patří také například Sunset Beach, Hookipa, Waikiki, Pine Trees, Jaws, Waimea, Log Cabins, Honolua Bay a Kalapaki Beach.

Neobvyklé vodní sporty v USA

Paddleboarding či windusrfing zná dnes téměř každý, ale co teprve...

Podvodní skútry

Vyzkoušejte si v Key West na Floridě nadupané podvodní skútry poháněné elektrickým motorem, které Vám umožní pohybovat se mezi korály, aniž byste museli použít šnorchl a šnorchlovací brýle. Ven se totiž díváte skrz pozorovací okno v horní části skútru. Do ,,kupole“ je přiváděn stálý přísun kyslíku, takže můžete normálně dýchat a věnovat více pozornosti kráse, která Vás obklopuje. S trochou štěstí můžete spatřit i mořské želvy.

Sea walking

Na Floridě Vás čeká jedinečný zážitek v podobě procházky pod vodou, kde se s potápěčskou helmou v obrovském aquáriu budete cítit jako pod opravdovou mořskou hladinou. Zažijete setkání s jedinečnými zvířaty a rybími hejny. Sea walking si můžete vyzkoušet například v SeaVenture, kde Vás čeká 45minutová exkurze do vodních hlubin.

Flyboarding

Flyboarding je poměrně mladý sport, který vznikl roku 2012. Základní pomůcka je prkno, pod nímž jsou dvě trysky, které obstarají celou legraci. Trysky jsou propojené hadicí s vodním skútrem a ten zajišťuje čerpání vody pod prkno, což jezdci dává možnost volného pohybu ve vzduchu. Tuto srandu si můžete vyzkoušet napřiklad v Miami.

SUP jóga

Tento druh jógy získává u moře a dalších vodních ploch stále rostoucí oblibu. SUP ( up paddling) neboli balancování a pádlování ve stoje na vodě se začalo ve větší míře provozovat na Havaji již asi před deseti lety. Klasický surf postupně nahradilo přenosné nafukovací prkno a protože je mezi surfery i spousta jogínů, začali na prkně zkoušet různé pozice, což se začalo rychle šířit. A tak vzniklo i SUP prkno speciálně pro jógu. Vyzkoušejte si SUP jógu například na Floridě.

Šnorchlování v USA

Mezi další oblíbené vodní sporty v USA patří právě šnorchlování a najdete zde spoustu úžasných míst pro pozorování podmořského světa. Jedněmi z mnoha jsou například:

Key West, Florida

Key West je nejlepší šnorchovací destinací na Floridě díky rozmanitému ekosystému, který je domovem mořských želv, rejnoků či kapustňáků.

Crystal River, Florida

Zde si můžete užít šnorchlování s kapustňáky širokonosými, pomalu se pohybujícími savci pasoucími se mořskou trávou.

Lahaina, Havaj

Lahaina je jednou z nejlepších šnorchlovacích oblastí na ostrově Maui. Můžete šnorchlovat rovnou z pláže Kapalua Beach. Korálový útes, který je rovnoběžný s pláží je vhodným místem pro pozorování mořských želv, úhořů, tropických ryb, v hlubších vodách můžete spatřit dokonce velryby.

Poipu, Havaj

Poipu Beach Park je oblíbený především díky mořským želvám a havajským tuleňům, kteří rádi odpočívají na písku. Pozvolný písečný vstup a klidná voda z Poipu dělá jedno z nejlepších šnorchlovacích míst pro začátečníky.

Key Largo, Florida

Key Largo je snadno dosažitelné z Miami a může se pochlubit nádherným John Pennecamp Coral Reef, prvním podmořským parkem ve Spojených státech.

Hatteras Island, North Carolina

Klidná a mělká voda činí z ostrova Hatteras skvělé místo pro šnorchlovací dovolenou s dětmi.

Captain Cook, Havaj

Kealakekua Bay, nazývaný také Captain Cook Bay, je jedním z nejlepších míst pro šnorchlování na Havajských ostrovech. Když se sem vydáte na výlet lodí, dostanete se na spoustu úžasných míst v zátoce, kde můžete plavat s divokými delfíny a stovkami druhů různých podvodních zvířat. Vzhledem k tomu, že chráněná zátoka má klidnou vodu, je to skvělé místo k prozkoumávání na kajaku.

Zájezdy v USA

Vyražte s námi na jeden z našich pobytových či individuálních zájezdů. K dispozici také zájezdy s českým průvodcem. Více informací o zájezdech v daných lokalitách najdete na zájezdy USA.

Víte, že..

Ze statistik vyplývá, že Češi jsou skutečně národem vodáků, neboť po občanech USA a Kanady jsou v pořadí sedmou zemí, která loni podala nejvíce žádosti o povolení,v roce 2012 jsme byli dokonce hned za USA a Kanadou.

NÁŠ TIP

Jedničkou pro všechny vášnivé příznivce vodních sportů je Casa Marina na Floridě. Ať už máte v plánu se potápět mezi pestrobarevné rybky a korály nebo chcete vyzkoušet plachtění, Casa Marina je ideálním místem na vyzkoušení vodních sportů, o kterých sníte. Mezi další oblíbené aktivity patří rybaření, setkání s delfíny, jachting, kajakaření či windsurfing.

Sjeďte řeku Colorado - na kajaku či raftu!

Kajakaření patři mezi další zajímavé vodní sporty v USA a jednou z nejlepších možností, kde si ho užít, je na 2 334 km dlouhé řece Colorado. Na své si přijdou jak adrenalinoví nadšenci, tak začátečníci, kteří rádi sjíždějí klidnou vodu a kochají se nádhernými výhledy. Řeka prochází pěti státy USA - Colorado, Utah, Arizona, Nevada a Kalifornie.

Než se na řeku vydáte, určete si úsek řeky, který chcete sjet a podívejte se na mezinárodní stupnici obtížnosti řeky American Whitewater. Systém na stupnici od I do VI určuje obtížnost jednotlivých úseků.

Některé úseky řeky vyžadují povolení ke sjezdu:

  • Grand Canyon - dva typy povolení: krátké do pěti dní a dlouhé – v tom případě se musí uchazeči o povolení zúčastnit loterie
  • Cataract Canyon
  • Ruby/Horsethief Canyons
  • Westwater Canyon

Největší poptávka po povoleních je pro měsíce květen a červen, zatímco pro zimní období je poptávka nejnižší.

Pokud kajakaření nepatří mezi Vaše oblíbené vodní sporty, můžete využít jedné z řady komerčních plaveb na velkých motorizovaných raftech s profesionálním doprovodem, na což nepotřebujete téměř žádnou vodáckou zkušenost. Komerční plavby jsou dostupné v mnoha variantách – od půldenních až po vícetýdenní po celé délce kaňonu. Ceny se liší, ale u týdenních plaveb se pohybují od 2 000 USD na osobu a výše v závislosti na ročním období a části řeky. Výhodou je, že nepotřebujete povolení, protože vše zařídí pořádající společnost.

Surfing v USA - Kalifornie

Skvělé podmínky pro surfování nabízí i pacifické pobřeží Kalifornie. Na území Severní Kalifornie se nachází oblast Mavericks, místo, kam směrují jen ti nejotrlejší a nejzkušenější surfaři. Vlny zde totiž dosahují výšky až 25 metrů. Vrchol sezóny zde nastává v zimních měsících.

Málokdo si však troufne na vlny v Mavericks, takže pokud hledáte spíš něco pro začátečníky, vyražte například do okresu Orange Country v Jižní Kalifornii. Na pobřeží u města Huntington Beach, se nachází mnoho surfařských škol, v nichž si můžete zapůjčit vybavení a pod dohledem instruktora získat první surfařské zkušenosti. Nejznámější pláže v oblasti jsou Bolsa Chica State Beach a Huntington State Beach.

Dalšími legendárními surfařskými místy kalifornského pobřeží jsou pak Malibu, Santa Cruz či Encinitas, kde si na své přijdou začátečníci i zkušenější surfaři.

 
AKTUÁLNĚ