Los Angeles

Druhé nejlidnatější město USA leží na pobřeží Tichého oceánu v jižní části Kalifornie. Město, kam si přijíždí mnoho začínajících umělců splnit svůj americký sen, je známé především svým filmovým průmyslem, ale i kulturou a obchodem.

Vyhlášené dlouhé losangeleské písčité pláže lákají ke koupání, ale také k procházkám.

 

 • Hollywood s jeho chodníkem slávy
 • Beverly Hills a luxusní obchody na Rodeo Drive
 • Koupání na pláži Santa Monica
 • Zábava v Universal Studios
Los Angeles (Kalifornie)
Pavla Janková
Garant destinace USA

"Vidět New York byl můj dětský sen a objevování Ameriky je stále mým koníčkem."

neváhejte se na nás obrátit
+420 774 780 948, +420 228 224 970
Los Angeles (Kalifornie)

Kdy navštívit Los Angeles

 • Nejvhodnější doba: od května do října
 • Špatné počasí: od listopadu do dubna je zde chladněji s častými bouřkami.
 • Hlavní letiště: Los Angeles Int., ideální cesta z Evropy s jedním přestupem do 18 hod.

Doporučená kombinace

Město doporučujeme navštívit prostřednictvím poznávacího okruhu - To nejlepší ze Západu USA.

Vybrat si můžete z námi nabízených zájezdů:

Více o Západním pobřeží USA.
Více o Kalifornii.

Los Angeles (Kalifornie)

Hollywood

Slavnou čtvrť navštívíte severozápadně od Downtown LA. Jednou z hlavních ulic je Hollywood Boulevard, jehož část je poseta hvězdami s podpisy slavných osobností filmového světa na Hollywood Walk of Fame (Chodník slávy). První hvězdy pocházejí z roku 1960 a dnes je jich tu více jak 2000.

Po ulici dojdeme k divadlu Mann´s Chinese Theater (Mannovo čínské divadlo), kde se odehrává většina hvězdných filmových premiér.

Hollywood Roosevelt Hotel budova ve španělském koloniálním stylu zde stojí od roku 1927, pobývala zde i herečka Marilyn Monroe nebo spisovatel Ernest Hemingway. V roce 1929 zde byly uděleny historicky první ceny Filmové akademie.

Los Angeles (Kalifornie)

Downtown LA

V centru města se nachází většina státních a kancelářským výškových budov. Za zmínku stojí krásná budova radnice města City Hall, kterou znáte ze slavného seriálu Superman. Dominantou centra je koncertní hala Walt Disney Concert Hall, tato ukázka moderní architektury a sídlo losangeleské filharmonie je poctou pro Walta Disneyho.

El Pueblo de Los Angeles je nejstarší historická část města, projděte po náměstí Plaza, úzkou uličkou Olvera Street s mnoha obchůdky a restauracemi až k nejstaršímu domu ve městě Avila Adobe.

Los Angeles (Kalifornie)

Okolí Hollywoodu

 • Hollywood and Highland

Moderní multifunkční komplex s obchody a restauracemi, odkud lze spatřit Hollywood Sign (velká písmena nápisu Hollywood) a kde se nachází multiplex Dolby Theater (dříve Kodak Theater), který se od roku 2002 stal novým domovem pro slavností předávání cen filmové akademie Oscar.

 • Hollywood Hills

Na sever od Hollywoodu najdeme obytnou čtvrť jejíž součástí je Mt. Lee, kde se nachází slavný nápis HOLLYWOOD. Původní realitní reklama na rozvoj čtvrti, písmena 14 m vysoké rozmístěná v délce 110 m osvětlovalo 4000 žárovek, která měla být odstraněna se stala celosvětovým symbolem města a dodnes patří mezi nejvíce focená místa LA.

Los Angeles (Kalifornie)

Beverly Hills

Jedna z nejlepších a zároveň nejdražších adres v LA, se řadí do tzv. Platinum Triangle (Platinového trojúhelníku). Turisty zde lákají především domy světově známých celebrit, pořádají se sem speciální tury, nebo si sami můžete ulicemi projet. Ovšem nečekejte, že toho moc zahlédnete, většina domů je obklopena zahradami s vysokými zarostlými ploty.

Beverly Hills Hotel ikonickou budovu hotelu z roku 1912, broskvové barvy uvidíte na Sunset Boulevard.
Je spojována s hollywoodskými celebritami, hudebníky, producenty. Její vyhlášené restauraci Polo Lounge and Grill můžete nějakou hvězdu i spatřit.

Rodeo Drive zde můžete nakupovat jako Julia Roberts ve filmu Pretty Woman, 3 km dlouhá ulice je plná nejluxusnějších obchodů.

Los Angeles (Kalifornie)

Parky a Universal Studios

 • Griffith Park

Leží východně od Hollywood Hills. Park leží na vrchovině a lidé sem utíkají před ruchem velkoměsta, jsou zde vycházkové trasy pro pěší i koně, a klidná místa na piknik. Největší dominantou parku je Griffith Observatory, budova hvězdárny ve stylu Art deco s úžasným výhledem na město.

 • Universal Studios Hollywood

Představují místo, kde můžete nahlédnout do zákulisí filmové produkce a zjistit, jak fungují filmové triky. Podívat se můžete na kulisy k filmům Jurský park nebo E.T., zajít můžete i na návštěvu k Simpsonovým. Posledním velkým hitem je tu téma Harryho Pottera.

Los Angeles (Kalifornie)

Překrásné pláže

 • Santa Monica Beach

Kalifornská pláž, o jejíž popularitu se zasloužilo několik filmů a seriálů, a také byla domovem mnoha celebrit. Samotní Američané využívají pláž nejen k opalování, ale hlavně k surfování. Podél pobřeží vedou stezky pro kola, jízdu na in-line bruslích a běžce.

Procházkou z pláže dojdete k ikonickému molu Santa Monica Pier, kde se můžete svézt na Loof Hippodrome Carousel či na ruském kole. O kousek dál najdete místo, kde téměř po 3940 km končila legendární silnice Route 66.

 • Venice Beach

Jižně od Santa Monica Beach na začátku 20.století založil tabákový magnát Abbot Kinney nové letovisko. Název napovídá, že vzorem pro vybudování byly Benátky a také se zde zachovalo několik pouličních vodních kanálů, na kterých původně pluly gondoly.

Dnes je čtvrť vyhlášená svými plážemi a hlavně úžasnou pěší promenádou Ocean Front Walk, kde vystupují pouliční umělci.

Více o plážích v USA.

Los Angeles (Kalifornie)

Přímořské destinace

 • Malibu

Severně nad LA se nachází přímořská luxusní destinace, která je domovem řady celebrit amerického zábavního průmyslu. Zastavit by jste měli na nádherné dlouhé písečné pláži Zuma Beach, vysoké vlny a řádící surfaře uvidíte na plážích Surfrider Beach či Point Dume Beach.

Los Angeles (Kalifornie)

Zábavní parky

 • Disneyland Park Anaheim

První park v USA, který byl otevřen v Kalifornii již v roce 1955. Kouzelné království, kde se můžete plavit s piráty, prodrat se džunglí, navštívit pohádkové princezny, ponořit se do hlubin oceánů a vyletět raketou ke hvězdám.

Součástí je také studio Pixar, kde se dozvíte spoustu věcí o tom, jak vznikají animované filmy.

Více o zábavních parcích v USA.

 
AKTUÁLNĚ