Chicago (Illinois)

Přístavní město leží na jihozápadním břehu Lake Michigan ve státě Illinois. Je centrem uměleckého dění, hudebních festivalu, dobrého jídla a také domovem několika vyhlášených sportovních klubu.

Je zde velká komunita český přistěhovalců a jedním ze starostů města byl český rodák Antonín Čermák.

 

 • Vyhlídka z Willis Tower
 • Zábava na Navy Pier
 • Podmořský svět v Shedd Aquarium
Chicago (Illinois)
Pavla Janková
Garant destinace USA

"Vidět New York byl můj dětský sen a objevování Ameriky je stále mým koníčkem."

neváhejte se na nás obrátit
+420 774 780 948, +420 228 224 970
Chicago (Illinois)

Kdy navštívit Chicago

 • Nejvhodnější doba: od května do září
 • Špatné počasí: Zimy jsou mrazivé s velmi častým lake efektem (silný vítr vanoucí od jezera, beroucí kapky vody, které vlivem mrazivého počasí zmrznou).
 • Hlavní letiště: O´Hare Int. - Ideální cesta z Evropy s jedním přestupem do 15 hod.

Doporučená kombinace

Město doporučujeme navštívit v kombinaci s poznávacím okruhem Východním pobřeží USA a New Yorku.
Vybrat si můžete také z následujících itinerárů:

Chicago (Illinois)

NÁŠ TIP

Navštivte některé ze sportovních utkání. Fandit zde můžete domácímu hokejovému týmu Blackhawks, baseballistům z Red Sox a basketbalistům Bulls.

Chicago (Illinois)

Co vidět v Chicago I.

 • Chicago Loop

Původní trasa pro nadzemní dráhu tvoří dnes downtown města, kde se nacházejí úřední a obchodní budovy. Historic District s nákupními centry, divadelní částí Theatre District.

 • Willis Tower (dříve Sears Tower)

Je druhým nejvyšším mrakodrapem ve Spojených státech dokončeným v roce 1973 a je odtud ten nejlepší výhled na celé Chicago.
Výtahem vyjeďte do 103. patra (Skydeck) kde se ve výšce 412 m můžete stoupnout na tzv. Skydeck – vysuté prosklené kukaně poskytující nevšední zážitek z výšky, kdy pod nohami budete mít pouze sklo a pohled na okolní ulice. Denně sem zavítá přes 50.tis. lidí, vstupenku si můžete koupit na místě.

 • Millenium park

Centrum kultury, sportu a odpočinku pro místní obyvatele, měl být původně otevřen na oslavu přelomu tisíciletí. Nákladná výstavba se protáhla až do roku 2004, ale stojí za to. V amfiteátru Jay Pritzky Pavillon, se pořádají festivaly a hudební koncerty, na koho nezbude sedadlo, může si zde sednout na trávník, kapacita areálu je 11 000 lidí.

Další dominantou parku je Gloud Gate (Mrak) tato zajímavá skulptura, přezdívající pro její tvar “Bean” (fazole) je svařena ze 168 nerezových plechů. Na jeho vysoce leštěném povrchu však žádné spáry neuvidíte. Na jeho reflexním povrchu se odráží panorama celého města.

Chicago (Illinois)

Co vidět v Chicago II.

 • Grant Park

Volně navazuje na Millenium park. Je centrem kulturního dění, v jeho okolí se nacházejí nejznámější muzea a galerie, pořádá se zde velký hudební festival The Taste of Chicago (vždy u příležitosti oslav Dne nezávislosti).

Hlavním bodem parku je vodní fontána Buckingham Fountain, od které máte výhled na velkolepé mrakodrapy města, ale i na Michiganské jezero.

 • Navy Park

Oblíbené místo místných i turistů. Toto kilometrové molo láká k posezení u jezera. Nejen pro děti je zde komplex zábavního parku s ruským kolem. Odjíždí odtud organizované autobusové tury, ale i lodní plavby po Michiganském jezeře.

 • Shedd Aquarium

Patří k největším vnitřním akváriím na světě.
V neskutečných 19 mil. litrech vody zde žije 32 000 ryb a živočichů. Ročně ho navštíví více jak 2 mil. lidí.

NÁŠ TIP

S dětmi můžete zajít do Lincolnova parku, kde je jedna z největších zoologických zahrad v USA, vstup je zdarma.

 
AKTUÁLNĚ