Washington D.C.

Hlavní město Spojených států amerických, nese jméno po prvním prezidentovi George Washingtonovi, které vybral i jeho umístění.
Nachází se v severovýchodní části mezi státy Virginie a Maryland, u břehu řeky Potomac, na území federálního distriktu District of Columbia zkráceně D.C.
(District označuje oblast okresu, Columbia bylo dobové pojmenování pro Spojené státy).

Založeno bylo roku 1790 a od roku 1800 je hlavním městem USA, se sídlem prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu. Nenajdete zde žádné mrakodrapy, typické pro jiná velkoměsta, nejvyšší budovou podle nařízení je a Washingtonův monument.

 

 • Prezidentský White House a sídlo vlády Kapitol
 • Muzea a galerie na National Mall
 • Velkolepé památníky a Arligtonský hřbitov
Washington D.C.
Pavla Janková
Garant destinace USA

"Vidět New York byl můj dětský sen a objevování Ameriky je stále mým koníčkem."

neváhejte se na nás obrátit
+420 774 780 948, +420 228 224 970
Washington D.C.

Kdy navštívit Washington D.C.

 • Kdy vyrazit do Washingtonu: nejlepším obdobím pro návštěvu je jaro a podzim, kdy je počasí příjemné na procházky městem.
 • Špatné počasí: léta jsou tu horká s poměrně vysokou vlhkostí. Průměrné zimní teploty se pohybují kolem 3C, s častou sněhovou pokrývkou.
 • Hlavní letiště: Washington Dulles Int., Baltimore Washington Int., Ronald Reagan Washinton Nat., ideální cesta z Evropy s jedním přestupem do 12 hod.

Doporučené kombinace

Město doporučujeme navštívit v kombinaci s poznáváním Východního pobřeží USA a New Yorku.

Zde se dozvíte více o možných itinerářích:

Washington D.C.

Co vidět ve Washington D.C.

 • US Capitol

Budova leží na Capitol Hill, je místem, kde se schází zákonodární zástupci Spojených států amerických, složených ze členů Sněmovny reprezentantů a Senátů. Navštívit ho můžete zdarma, pouze doporučujeme rezervovat vstupenky.
Čeká vás shlédnutí krátkého filmu o historii USA a procházka s průvodcem po prostorách Kapitolu. Pokud si návštěvu naplánujete hodně předem můžete se zúčastnit i sezení Kongresu jako diváci.

Washington D.C.

Co vidět ve Washington D.C.

 • Washington Monument
  (Washingtonův památník)

Bílý obelisk ční uprostřed National Mall a se svými 169 m, je nejvyšší stavbou města.
Na jeho vrcholku najdete terasu s úžasnou vyhlídkou na okolí. Památník se pak odráží ve vodě Reflecting Pool , obdélníkovém jezírku, které vás dovede až Lincolnově památníků.

 • White House
  (Bílý dům)

Odbočkou z National Mall se dostanete k oficiálnímu sídlu prezidenta Spojených států amerických.
Dům obklopený krásnou zahradou, je více jak 200 let starý a prošel několika rekonstrukcemi. Za den ho navštíví 5tis.turistů.

NÁŠ TIP:
Chcete-li se zúčastnit prohlídky Bílého domu je nutné si zažádat na ambasádě v dostatečném předstihu. Prohlídky jsou zdarma ve dnech úterý až sobota.

Washington D.C.

Co vidět ve Washington D.C.

 • Lincoln Memorial
  (Lincolnův památník)

Monumentální stavba se nachází na západním konci National Mall. Podoba řeckého chrámu s 36 dórskými sloupy symbolizující státy v Lincolnově unii, vévodí 5,8m vysoká socha prezidenta Abrahama Lincolna hledící na Capitol.

 • National Mall

Příjemný park se táhne od budovy Capitolu až k Lincolnově památníku. Obsahuje řadu národních muzeií a uměleckých galerii, jež většina spadá pod Smithsonian Institution. Cestou uvidíte několik památníků věnovaným veteránům a obětem světových válek.

NÁŠ TIP:
Na prohlídku muzeí a galerii by jste potřebovali několik dní, ale zkuste si zajít třeba do muzea věnovaného indiánům National Museum of the American Indian nebo do leteckého a vesmírného muzea National Air and Space Museum.

Washington D.C.

Co vidět ve Washington D.C.

 • Jefferson Memorial
  (Jeffersonův památník)

Je věnovaný autorovy Deklarace nezávislosti a zároveň třetímu americkému prezidentovi. Příjemnou procházkou kolem vodní nádrže Tidal Basin u ramene řeky Potomac, se ocitnete před neoklasickou budovou, kde uvnitř stojí bronzová socha samotného prezidenta Thomase Jeffersona.

 • Arlington National Cemetery
  (Stát Virginie)

Přes most od National Mall na druhé straně řeky Potomac leží národní Arlingtonský hřbitov, založený za občanské války na pozemku generála Lee.
Na ploše 247 ha odpočívají veteráni a padlí vojinové ze všech válečných konfliktů USA, američtí národní hrdinové a také se tu nachází hrob prezidenta J. F. Kennedyho a jeho manželky. U hrobu neznámého vojina (Tomb of the Unknowns) každou hodinu probíhá střídání čestné stráže.

NÁŠ TIP: Vstup je zdarma a z vrcholu hřbitova je krásný výhled na celý Washington a National Mall.

Washington D.C.

Co vidět ve Washington D.C.

 • Pentagon
  (Stát Virginie)

V blízkosti Arlingtonského hřbitova se nachází sídlo Ministerstva obrany Spojených států. Monumentální kancelářská budova má 2 podzemní a 5 nadzemních podlaží v pěti stejných prstencovitých koridorech s délkou 28km, pracuje více jak 30.tis.lidí. Též se stala terčem teroristických útoků 11.září 2001, kdy při nárazu letadla Boeing 757 AA77 zemřelo 189 osob.

NÁŠ TIP: K prohlídce města můžete využít turistické autobusy, které se pohybují po několika turistických trasách a zajíždí i do Arlingtonu.

 
AKTUÁLNĚ